کنکور آزمایشی زبان در موسسه آزمون آنلاین ( بخش یازدهم )

مقالات

کنکور آزمایشی زبان در موسسه آزمون آنلاین ( بخش یازدهم )

اشتباهات رایج داوطلبان در کنکور زبان های خارجی عبارت هستند از:

1. جدی نگرفتن دروس عمومی

اکثر داوطلبان که در کنکور زبان های خارجی شرکت می کنند فراموش می کنند که باید برای موفقیت در کنکور زبان درس های مربوط به بخش آزمون عمومی را جدی بگیرند . ضرایب درس های این بخش تاثیر بسیار زیادی در کسب نتایج بهتر دارد.
اگر فکر میکنید با تسلط زیادی روی تست های بخش تخصصی می توانید به نتایج مطلوبی دست پیدا کنید باید به شما یاد آور شویم که سخت در اشتباه هستید و کسب موفقیت در کنکور زبان بدون کسب امتیاز خوب از تست های بخش آزمون عمومی نمیتوانید موفق به کسب رتبه های برتر شوید.

2. تمرکز زیاد روی درس عربی

درس عربی جزء درس های سخت بخش آزمون عمومی کنکور زبان است و چون اکثر داوطلبان به اشتباه به سوالات این بخش پاسخ می دهند کسب نتایج بهتر در این بخش می تواند نتایج خوبی همراه داشته باشد. داوطلبان آزمون های خارجی برای پاسخ ندادن به سوالات بخش عربی بهانه های زیادی دارند. مثلا یا به این درس علاقه ندارند و یا می گویند که این درس ، درس سختی است. پس اگر می خواهید نتایج خوبی از آزمون کسب کنید برای تسلط بر مباحث درس عربی تلاش کنید.

3. سخت ترین درس عمومی کنکور زبان را جدی بگیرید

اکثر داوطلبان شرکت در آزمون زبان های خارجی با خود تصور می کنند چون زبان اصلی آن ها زبان فارسی است نیازی به یادگیری مباحث این بخش ندارندو میتوانند به راحتی به سوالات این بخش پاسخ دهند. اما نتاسفانه سوالاتی که برای بخش زبان و ادبیات فارسی مطرح می شود سوالات سختی است و برای پاسخ گویی به سوالات این بخش حتما باید از قبل مطالعه شود.
درس زبان و ادبیات فارسی نیز دارای جزئیات و بخش های حفظی مختلفی است که اگر داوطلبان زمان کافی برای پاسخ گویی به سوالات این بخش اختصاص دهند، می توانند از رقیبان خود به راحتی پیشی بگیرند.

4. با فرم سوالات کنکور زبان های خارجی آشنا شوید

آشنایی با فرم سوالات بخش های محتلف آزمون زبان های خارجی از اهمیت زیادی برخوردار است. معمولا سوال هایی که در آزمون زبان مطرح می شود از یک الگوی از پیش تعیین شده پیروی می کند و مطالعه و تمرین میتواند داوطلب را با الگوی سوالات آشنا کند . آشنایی با این موضوع که در هر بخش چند تست مطرح میشود و تمرکز بیشتر آزمون زبان های خارجی روی کدام بخش ها است میتواند در برنامه ریزی زمان بندی تاثیر زیادی داشته باشد.

 

آزمون آنلاین برترین سایت ارائه آزمون در ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات
چگونه فیزیک کنکور را 100 بزنیم

چگونه فیزیک کنکور را 100 بزنیم؟ یکی از دغدغه های داوطلبان کنکوری در گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی درس فیزیک میباشد درسی استدلالی و نیز محاسباتی که اکثر دانش آموزان از آن هراس دارند و معمولا درصد پایینی در آن کسب میکنند. اما نکاتی ساده و کاربردی وجود دارد …

مقالات
آشنایی با روشهای صحیح مطالعه در آزمون آنلاین ( بخش چهارم )

آشنایی با روشهای صحیح مطالعه در آزمون آنلاین ( بخش چهارم )   مرحله ی تفکر: در مرحله تفکر، با فکر کردن به آموخته های خود، به آن ها مفهوم می دهیم. همچنین با معنا بخشی به متون خوانده شده، به تثبیت حافظه کمک می کنیم. به عنوان مثال بین …

مقالات
آشنایی با روشهای صحیح مطالعه در آزمون آنلاین ( بخش سوم )

آشنایی با روشهای صحیح مطالعه در آزمون آنلاین ( بخش سوم ) نکات مطالعه برای کنکور – روش مطالعه پس ختام ( PQ4R) یکی از روش های صحیح مطالعه برای کنکور، روش مطالعه پس ختام ( PQ4R) است. این روش یکی از روش های مطالعه موثر، جهت افزایش بازدهی است. …

تماس با خط 1
تماس با خط 2